Збережімо життя ялинці!

29.12.2009, 12:07  |  Юрій Михайлов Друк | e-mail

Незабаром свято, яке з нетерпінням чекають і дорослі, і діти - Новий рік. Головним атрибутом новорічних свят була і досі є ялинка. Саме в цей час активізують свою діяльність ялинкові браконьєри або ті, хто хоче підзаробити. Адже кожна родина традиційно прикрашає свою оселю ялинкою чи сосною. Проте мало хто задумується, якої шкоди зазнає природа. Управління екології та благоустрою ЛМР закликає мешканців міста не купувати ялинки на новорічні та Різдвяні свята, а замінити ялинку зимовими композиціями з гілок хвойних дерев або штучними ялинками. Це дозволить значно скоротити попит на живі дерева, збереже життя багатьом лісовим красуням, на вирощування яких необхідно багато років і чималі кошти.

Заміна ялинки зимовою композицією або штучною ялинкою створить атмосферу новорічного свята і збереже життя зеленій красуні, адже збереження новорічних традицій не повинно шкодити природі.

Якщо ж хтось із мешканців все ж налаштований на гостювання зеленої красуні у своєму домі, йому необхідно пам'ятати декілька правил під час купівлі:

  1. місця, визначені для законного продажу новорічних ялинок, розташовані виключно на територіях ринків міста;
  2. необхідно вимагати пред'явлення документів на ялинку, що засвідчують законне право на їх продаж;
  3. дерева, закуплені зі спеціальних розсадників, мають відповідне клеймо на торці дерева, яке підтверджує законність його зрізання.

Законодавством України встановлена відповідальність за незаконну порубку та пошкодження лісових дерев та порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу, зокрема накладення штрафу на громадян у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об'єктів рослинного світу чи без такої.

З метою охорони, збереження та відтворення хвойних насаджень на території Львівщини у 2003 році Львівською обласною радою прийнято рішення «Про заборону вирубки ялиці білої на новорічні ялинки». Цим рішенням передбачено заборону вирубки ялиці білої на новорічні свята терміном на 10 років у лісових насадженнях Львівської області.

На виконання даного рішення як і минулого року, цьогоріч управління екології та благоустрою ЛМР спільно з Державною екологічною інспекцією в Львівській області та ГУ МВС України у Львівській області проводять рейдові перевірки для контролювання за законною реалізацією новорічних ялинок та забороною їх продажу у несанкціонованих місцях. Передбачається, що вилучені в порушників природоохоронного законодавства новорічні ялинки безоплатно передаватимуть в дитячі садочки, лікарні, сиротинці та будинки пристарілих.

http://www.roots2000.ru/ санатории Евпатория